Porażka w Mostkach

W niedzielę 4 września została rozegrana 3 kolejka sezonu 2016/2017 „A klasy”.  Tym razem KS Schnug wybrał się na mecz wyjazdowy do Mostek. Zorza po dwóch kolejkach miała na koncie jedno zwycięstwo (Iskra Łagów) i porażkę (Spartak Budachów), KS Schnug podchodził do spotkania z kompletem punktów. Każdy zespół wybierający się do Mostek wie, że jest to trudny teren…nie tylko ze względu na zawodników tam grających ale również murawa zostawia wiele do życzenia.

Skład KS Schnug Chociule:

Rezerwowi: 4 Marcin Grześkowiak, 9 Adrian Sosulski, 69 Adam Szwer, 16 Kamil Wasielewski, 3 Wiktor Wójtowicz

Początek meczu obie ze stron nie mogą zaliczyć do udanych, gra głownie odbywała się w środku pola, żadna ze stron nie mogła sobie stworzyć dogodnej sytuacji bramkowej. Drużyny starały się oddawać strzały z dystansu licząc, że mocny strzał i padający deszcze sprawią dużo problemów dla bramkarzy…ale większość strzałów była niecelna. W 10 minucie po wrzutce z rzutu rożnego i  zamieszaniu w polu karnym Witalij oddał strzał na bramkę nie było to mocne uderzenie ale piłka minęła bramkarza gospodarzy ale obrońca zdołał wybić ją z linii bramkowej (według strzelca piłka minęła linie bramkową…sędzia jednak nie  zdecydował się wskazać na środek boiska). Była to pierwsza groźna sytuacja bramkowa w tym meczu. Strzały z dystansu oddawali kolejni zawodnicy, Piecia, Yehenii, Bujan, Witalij ale żaden z tych strzałów nie znalazł drogi do bramki. Zorza również oddawała strzały z dystansu, jeden wydawałoby się nie groźny strzał sprawił trochę problemów dla Macka, mokra piłka prześliznęła się po jego palcach ale na szczęście piłka nie zmierzała do bramki. W 35minucie dobrą prostopadła piłkę dostał napastnik Zorzy ale w wydawało się dobrej sytuacji na zdobycie bramki strzelił bardzo niecelnie. Gdy wydawało się, że wynik do przerwy będzie bezbramkowy…chwila dekoncentracji przy długiej piłce Zorzy, Bujak się machnął przy wybiciu piłki, Garnek sfaulował napastnika z Mostek tuż przed polem karnym…otrzymał czerwona kartkę. Rzut wolny obrońca gospodarzy zamienił na bramkę i schodziliśmy na przerwę z wynikiem 1:0 dla Zorzy. Szkoda tej ostatniej sytuacji bo pierwsza połowa była zdecydowanie na remis.

W drugiej połowie grając w dziesięciu trener postanowił zagrać na trzech obrońców. Od początku drugiej części spotkania KS Schnug miał zdecydowanie więcej posiadania piłki ale nic z tego nie wynikało, ciężko było wypracować jakieś okazje bramkowe, Zorza miał mecz pod kontrolą i była nastawiona na wyprowadzanie kontr. W 68minucie Zorza miała ponownie rzut wolny, w podobnej odległości jak ta przy której zdobyła bramkę ale tym razem mocny strzał zdołał Macek przenieść nad bramką. W 85minucie piłka wpadła do siatki gościa ale sędzia odgwizdał spalonego. Chwilę potem najlepszą okazję w drugiej połowie na wyrównanie miał Adrian, który po wrzutce Konrada nie trafił tak jak chciał w piłkę i ta minimalnie minęła słupek. Pod koniec meczu KS Schnug otworzył się jeszcze bardziej, gra wyglądała całkiem nieźle ale nie przyniosło to oczekiwanego rezultatu. Tuż przed końcem meczu Zorza wyprowadziła jeszcze jedną kontrę i zawodnik w sytuacji sam na sam pokonał bezradnego Macka, wynik końcowy 2:0 dla Zorzy Mostki.

Po dobrym początku sezonu porażka na ciężkim terenie w Mostkach (był to chyba pierwszy poważny sprawdzian w tym sezonie, niestety oblany). Do tego meczu nie podeszliśmy tak zmotywowani jak powinniśmy… (dlaczego? niech każdy sam sobie odpowie na to pytanie), mało kto zagrał na swoim normalnym poziomie. Co bardziej niepokoi to fakt, że w trzech dotychczas rozegranych meczach w dwóch kończyliśmy mecz w dziesięciu…

Za tydzień wybieramy się do lidera obecnych rozgrywek Spartak Budachów, który jeszcze w tym sezonie nie przegrał. Miejmy nadzieję, że przerwiemy tą jakże dobrą passę gospodarza najbliższego meczu.