Zwycięstwo z beniaminkiem!

Ponieważ był to pierwszy mecz przed własną publicznością w tym sezonie, chcieliśmy raz jeszcze uczcić minutą ciszy pamięć o naszym przyjacielu Oskarze. Kibice wraz z zawodnikami zadbali o akcent pirotechniczny oraz transparent „ Oskar pamiętamy”…i na pewno nie zapomnimy!

W ostatni weekend sierpnia na boisku w Chociulach został rozegrany mecz drugiej kolejki A klasy między KS Schnug Chociule, a Iskrą Łagów. Ostatni pojedynek obu drużyn odbył się 10 czerwca 2012 gdy Schnug był jeszcze w B klasie, tamto spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla Chociul. Beniaminek w pierwszej kolejce podejmował na własnym boisku Zorze Mostki z którą przegrał 2:5, natomiast jak pamiętamy Schnug po bardzo zaciętym meczu wygrał w Lubinicku 1:0, tak więc Schnug podchodził do tego spotkania z nadzieją podtrzymania dobrej passy, Iskra z nadziejami zdobycia pierwszych punktów na boiskach A klasowych.

Skład KS Schnug Chociule:

Rezerwowi:

69 Adam Szwer, 42 Paweł Pojnar, 18 Maciek Rafalik, 7 Yehvenii Mololkin, 16 Kamil Wasielewski, 3 Wiktor Wójtowicz

Od początku meczu było widać kto będzie faworytem spotkania, KS Schnug dłużej utrzymywał się przy piłce, wszyscy zawodnicy brali aktywny udział w rozgrywaniu akcji. Na efekty bramkowe nie musieliśmy długo czekać, kilka szybkich podań w środku boiska, wrzutka Witalija do Adriana Świostka, a ten pewnym strzałem z 11 metrów pokonał bramkarza, 1:0. KS Schnug chciał iść za ciosem i podwyższyć rezultat meczu, kolejna groźna sytuacja była w 5 minucie gdzie po rzucie rożnym do strzału doszedł Tomek Gancarz ale jego strzał został zablokowany przez obrońcę. W 10 minucie Witalij zdecydował się na strzał z około 23metrów, piłka uderzyła w słupek i wpadła do bramki, bramkarz był bez szans 2:0. Po tej bramce KS Schnug cofnął się trochę do defensywy dając chwile odpoczynku dla naszych napastników. Iskra starała się tworzyć składne akcje ale nasi obrońcy nie dawali się oszukać i pewnie grali z tyłu. W 20 minucie zawodnik gości zdecydował się na strzał z dystansu ale Macek był na „posterunku” i odbił piłkę.  Zaraz po tek akcji Piecia próbował zaskoczyć bramkarza, w krótki czasie oddał dwa strzały z dystansu, pierwszy minimalnie minął słupek, a drugi został zablokowany przez obrońcę.  W 30 minucie sędzia zarządził przerwę na uzupełnienie płynów, od tej pory mecz stał się wyrównany i obie drużyny czekały na przerwę. Wynik do przerwy 2:0.

Druga połowa podobnie jak pierwsza zaczęła się od ataku gospodarzy. Nie daleko pola karnego Adrian został uderzony łokciem przez obrońcę Iskry i został podyktowany rzut wolny z około 19metrów. Do piłki podszedł Witalij ale jego strzał nie znalazł drogi do bramki. W 55 minucie Witalij zagrał prostopadłe podanie do Tomka, który bez problemu pokonuje bramkarza strzałem między nogami. Zaraz po zdobyciu bramki niesportowe zachowanie Tomka skutkowało otrzymaniem czerwonej kartki i grą do końca meczu w dziesięciu, było to bardzo lekko myślne zachowanie z jego strony. Strata zawodnika nie wpłynęła znacząco na poczynania zawodników na boisku, dalej przewagę miał KS Schnug, który dążył do zdobywania kolejnym bramek. W 60 minucie dobrą wrzutkę od Pieci otrzymał Yevhenii ale niestety niecelnie uderzył piłkę głową.  W 62 minucie Maciek Rafalik idealnie dograł piłkę do Pieci, który mocnym strzałem z lewej nogi pokonał bramkarza, 4:0. Z biegiem czasu mogłoby się wydawać, że to goście grają w osłabieniu, a nie gospodarze. W 65minucie Wiktor Wójtowicz ładnie rozprowadził akcję, podał do Adama Szwera, który wypatrzył w polu karnym samotnego Pawła Pojnara, nasz Jokere w sytuacji sam na sam najpierw położył bramkarza, a później skierował piłkę do pustej bramki 5:0! W 70 minucie ponownie rzut wolny z około 18metrów, do piłki podszedł Witalij, ale jego strzał odbił się od słupka. Jedyną dobra okazję do zdobycia bramki goście mieli w 80minucie, gdzie napastnik Iskry ograł naszych obrońców, wyszedł sam na sam ale bezrobotny w tym meczu Macek był lepszy od niego, dobitka zawodnika była niecelna. KS Schnug miał BARDZO dużo szczęścia w tej akcji. W 82 minucie rzut rożny dla gospodarzy, zamieszanie, piłka znajduje Pawła, a ten po raz kolejny pokonuje bezradnego bramkarza 6:0! Kolejna akcja to mógł być ponownie popis Pawła, który ponownie w akcji sam na sam chciał położyć bramkarza ale tym razem goalkeeper był lepszy od naszego napastnika, chwilę później ponowny strzał Pawła z główki ale tym razem prosto w ręce bramkarza. W 87minucie Szwerek wrzuca piłkę w pole karne, a Yevhenii idealnie dokłada nogę i mamy 7:0! Tuż przed końcem meczu, Wiktor ładnie podał piłkę ponownie do Pawła (mógł spokojnie ustrzelić hat-tricka w końcówce spotkania), który ponownie chciał się zabawić z bramkarzem, tym razem chciał go lobbować ale i w tej sytuacji bramkarz był górą.

Wynik spotkania KS Schnug Chociule 7:0 Iskra Łagów

Strzelcy:

1:0 – Adrian Świostek (Witalij Diaczenko)

2:0 - Witalij Diaczenko

3:0 – Tomek Gancarz (Witalij Diaczenko)

4:0 – Piotr Kozacki (Maciek Rafalik)

5:0 – Paweł Pojnar ( Adam Szwer)

6:0 – Paweł Pojnar

7:0 - Yevhenii Mololkin ( Adam Szwer)

Podsumowując  KS Schnug Chociule rozegrał bardzo dobre spotkanie, zwycięstwo w 100% zasłużone, „z boku” nasza gra znacznie lepiej wygląda niż w meczu z Błyskawicą, wysokie zwycięstwo nie oznacza, że jesteśmy w najwyższej formie...jest jeszcze wiele rzeczy do poprawy i możemy być jeszcze silniejsi! Gratulacje dla zawodników rezerwowych, trener Andrzej Puchacz wykorzystał wszystkie sześć zmian i każdy wchodzący zawodnik wniósł dużo świeżości i jakości w szeregi KS Schnug.

Plus meczu nie został wytypowany ponieważ wszyscy prezentowali bardzo równy poziom :)

Mała ciekawostka :)

Ostatnie dwa wygrane mecz z rzędu w których nie straciliśmy bramki były rozegrane:

26 kolejka – 25 maja 2014: Pogoń Wężyska 0:2 KS Schnug Chociule

27 kolejka – 31 maja 2014: KS Schnug Chociule 1:0 Czarni Czarnowo

Niedługo będzie uzupełniona galeria zdjęć z pierwszej i drugiej kolejki oraz kadra zawodników.

Dziękujemy za obecność naszych kibiców i zapraszamy już za tydzień, tym razem do Mostek na mecz z Zorzą, mecz rozegramy w niedziele (4.09) o godzinie 16:00.