Ciężki mecz ze Spartakiem Budachów...

W miniony weekend została rozegrana 23 kolejka „A klasy” sezonu 2015/2016. Tym razem Schnug Chociule wybrał się na mecz wyjazdowy do Budachowa by zagrać z tamtejszym Spartak’iem. Schnug jechał z chęcią rewanż po dość wysokiej przegranej jesienią na swoim boisku aż 2:5.

Piękna pogoda przyciągnęła na obiekt sportowy w Budachowie sporą rzeszę kibiców, co na „warunki A klasowe” było naprawdę imponujące, niewielka liczba kibiców próbowała nawet prowadzić doping…który czasami nieźle wyglądał ;)

 

Trener Andrzej Puchacz nie miał dużego wyboru wśród zawodników ale zdecydował się wystawić następujący skład:

Rezerwowi:
69 Adam Szwer

 

 

Początek pierwszej połowy należał do gospodarzy, którzy częściej byli w posiadaniu piłki i tworzyli składniejsze akcje. Już w 6 minucie byli blisko wyjścia na prowadzenie ale strzał jednego z zawodników gospodarzy wylądował na słupku. W 10 minucie po zbyt krótkim podaniu Oleksandr Sliusarenko do Damiana Garnka napastnik Spartak’a wyszedł na czysta pozycję, wracający za nim Oleksandr sfaulował go tuż przed polem karnym, na szczęście gości otrzymał tylko żółtą kartkę. Rzut wolny bez większych problemów obronił Macka. Po pierwszym kwadransie lepsze wrażenia sprawiała drużyna gospodarzy…ale z każdą mijającą minutą Schnug grał coraz lepiej. W 15minucie po dobrzej wrzutce Adasia Plichty z rzutu wolnego blisko szczęścia był nasz zawodnik ale niestety źle uderzył piłkę głową. W kolejnej sytuacji tym razem z rzutu rożnego bliski strzelenia bramki był Oskar…ale jego strzał minimalnie minął słupek. W 20mincie po rajdzie lewą stroną Bujana i bardzo dobrej wrzutce w idealnej sytuacji znalazł się Adrian Świostek ale jego strzał zatrzymał się na słupku. Zaraz po tej akcji gospodarze ruszyli z kontrą i po dalekim zagraniu napastnik znalazł się w sytuacji sam na sam...ale w tym pojedynku Macek był górą. Od 15minuty Schnug zdecydowanie lepiej grał niż w pierwszym kwadransie, koło 30minuty sędzia zarządził przerwę na uzupełnienie płynów przez zawodników. Po przerwie niestety nastąpiła chwila dekoncentracji w naszych szykach obronnych, złe wybicie obrońcy przejął napastnik, który wykorzystał swoją szybkość, oderwał się od naszego obrońcy, odegrał do kolegi z drużyny, a ten mocnym strzałem pokonał naszego bramkarza, Macek próbował interweniować, piłka poszła po jego rękach ale strzał był zbyt mocny.  Gospodarze wychodzą na prowadzenie. Strata bramki nie wpłynęła motywująco ani na gospodarzy ani gości, mecz dalej był wyrównany. W 35minucie miało miejsce brzydkie zagranie ze strony gospodarzy, Yevhenii chcąc przyjąć piłkę na klatkę został ostro potraktowany przez zawodnika Spartak’a który za wysoko podniósł nogę i przejechał korkami no żebrach Żeni…po tym zagraniu gdyby sędzia pokazał czerwoną kartkę zawodnik mógłby mieć pretensje tylko do siebie...tym czasem nie otrzymał nawet żółtej kartki! Dobry strzał tuż przed przerwą oddał Tomek Gancarz, który w polu karnym zwiódł obrońcę i mocnym strzałem z prawej nogi przeniósł piłkę nad poprzeczką. Była to ostatnia godna odnotowania akcja w pierwszej połowie. Wynik do przerwy 1:0.

Początek drugiej połowy był niemrawy w wykonaniu obu drużyn, wysoka temperatura na pewno nie sprzyjała zawodnikom. Tuż po przerwie w miejsce kontuzjowanego Oskara na boisku pojawił się Szwerek, który w niedługim czasie po zameldowaniu się na boisku brał udział w bramkowej akcji gości. W 60minucie w wyniku zamieszania przed polem karnym Szwerek zgrał piłkę głową do Tomka, w między czasie obrońca się „machnął”, a Ganek wyszedł sam na sam z bramkarzem i strzelił bramkę, 1:1. Trener podjął bardzo dobrą decyzję przesuwając Tomka ze skrzydła na napad. Tym razem bramka wyrównująca wpłynęła na poczynania obu drużyn…mecz stał się zdecydowanie ciekawszy. W 65minucie po dośrodkowaniu Macek musiał wykazać się refleksem, obronił strzał z 10metrów oraz zaraz po nim rozpaczliwą dobitkę zawodnika Spartak’a. Zaraz po tym Yevhenii  zdecydował się na mocny strzał z dystansu który z trudem był obroniony przez bramkarza gospodarzy. W 70 minucie po kontrze zawodników z Budachowa i wymienieniu kilku szybkich podań skrzydłowy oddał mocny strzał po ziemi w długi róg i niestety po raz drugi pokonał naszego bramkarza. Po stracie drugiej bramki zawodnicy Schnug’a jakby stracili nadzieję…oddali inicjatywę gospodarzom, którzy stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji. W 80minucie Adaś wykonał rzut wolny, daleko posłana piłka znalazła w polu karnym Damiana Garnka który skierował ją do siatki tym samym doprowadził do wyrównania. Do końca meczu obie drużyny grały ostrożnie nie chcą popełnić jakiegoś błędu. Końcowy wynik 2:2.

 

Podsumowując, mecz zakończył się sprawiedliwym wynikiem, obie drużyny stworzyły sobie dużo okazji bramkowych…ale brakowało skuteczności. Szkoda pierwszej straconej bramki…która padła po błędzie naszego zawodnika. Każdy z naszych zawodników dał z siebie 100% co zaowocowało przywiezieniem do Chociul 1pkt z trudnego terenu.

 

Najbliższe spotkanie Schnug Chociule rozegra dopiero 5 czerwca na wyjeździe w Dąbrówce Wielkopolskiej, będzie to przedostania kolejka tego sezonu.

Ostatni mecz na własnym boisku rozegramy 12 czerwca o godzinie 17:00 z Medykiem Cibórz, już teraz zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie, miejmy nadzieje, że dwa ostatnie pojedynki przyniosą nam 6pkt.

 

Wkrótce będą do obejrzenia zdjęcia z meczu w naszej galerii.

 

Wielkie wielkie wielkie…ChOCIULE!!!

 

PS. niestety była to ostatnia relacja z meczu w tym sezonie, po jego zakończeniu postaram się zrobić podsumowanie rozgrywek 2015/2016.

PR. Druzyna M PKT.
1. Carina Gubin 16 42
2. Promień Żary 17 39
3. Amator Bobrowniki 16 36
4. KP Piast Iłowa 16 36
5. Czarni Żagań 16 32
6. Delta Sieniawa Żarska 16 27
7. Odra Nietków 15 26
8. Mieszko Konotop 16 25
9. Błękitni Ołobok 16 22
10. Zryw Rzeczyca 17

19

11. Piast Czerwieńsk 16 17
12. Zorza Ochla 16 15
13.

KS Schnug Chociule

16 13
14. 

Unia Kunice (Żary)

16 12
15. Korona Wschowa 17

4

16. Stal Jasień 16 4

 


następne spotkanie
vs
KP Unia Kunice - KS Schnug Chociule

31.03.2018

godzina 14:00

Boisko w Żarach

 

wspierają nas

sponsor główny

opieka techniczna

transfery

transfery do klubu

Łukasz Pozauć - Kometa Buków

 

Kamil Wlosek- Piast Parkovia Trzebiechów

 

Arkadiusz Krasucki

transfery z klubu

Mieczysław Mierzwa - Zjednoczeni Lubrza

 

Szymon Hukiewicz - Orzeł Międzyrze