Komplet punktów w meczu z Błyskawicą!!!

W minioną sobotę tj. 7.05.2016 na boisku w Lubinicku został rozegrany mecz 21 kolejki. Rywalem Schnug’a była miejscowa Błyskawica. Po zeszło tygodniowej porażce (po zagraniu całkiem dobrego meczu) w Cigacicach zawodnicy Schnug’a chcieli udowodnić, że są na fali wznoszącej i również na wyjazdach mogą powalczyć o 3 punkty.

 

Schnug przystąpił do meczu w następującym składzie:

Rezerwowi:

11 Oskar Falkowski

18 Tomasz Gancarz

8 Kamil Świostek

69 Adam Szwet

 

Początek meczu zapowiadał nam bardzo ciekawe widowisko, obie drużyny przystąpiły do przeprowadzania składnych akcji, które zazwyczaj kończyły się niegroźnymi strzałami. Pierwszą skuteczną akcję w meczu przeprowadzili goście, w 5 minucie po paru szybkich podaniach Adrian Świostek wyłożył piłkę na strzał dla Pieci, który po zamarkowaniu strzału przełożył sobie piłkę na lewą nogą i mocnym strzałem zza pola karnego umieścił piłkę w lewym rogu bramki. Goście wychodzą na prowadzenie 1:0. Po bramce mecz dalej był wyrównany, Błyskawica nie rzuciła się do odrabiania strat, a Schnug kontrolował poczynania na boisku. W 30minucie po rzucie rożnym Piecia uniemożliwił wyjście z kontrą dla gospodarzy, odzyskał piłkę w polu karnym i mocnym strzałem po ziemi pokonał bramkarza gospodarzy, 2:0. W 33minucie bliscy szczęścia byli zawodnicy z Lubinicka, po rzucie wolnym bitym z 30metrów piłka o centymetry minęła słupek po dobrej interwencji Macka. W tej sytuacji Schnug miał dużo szczęścia. W 35miucie sędzia musiał uspokoić zawodników obu drużyn, Yevhenii  oraz obrońca gospodarzy po drobnej przepychance zostali ukarani żółtymi kartkami. W 40minucie Piecia po otrzymaniu długiego podania ściągał się z obrońcą  gospodarzy, wygrał walkę o piłkę ale jego uderzenie w krótki róg zostało sparowane przez bramkarza na rzut różny. Wynik do przerwy 0:2, mecz w miarę wyrównany z lekką przewagą gości co zostało udokumentowane dwiema bramkami.

 

 

W drugą połowę lepiej weszła drużyna gospodarzy, mieli przewagę ale nie umieli oddać groźnego strzału na bramkę gości. Mimo przewagi gospodarzy to Schnug jako pierwszy  stworzył zagrożenie pod bramką Błyskawicy gdzie po strzale z bliskiej odległości Yevhenii piłka trafiła w słupek, parę minut później Piecia otrzymał dobre podanie na 10 metr,  podobnie jak w pierwszej połowie chciał przełożyć sobie piłkę na lewa nogę ale tym razem obrońca gospodarzy był czujny i wybił piłkę. Od tego momentu nastąpił bardzo ciężki okres dla Schnug’a, Błyskawica w krótkim czasie zaczęła stwarzać sobie dużo okazji bramkowych… był słupek, poprzeczka, interwencje Macka, obrońcy z dużym poświeceniem blokowali strzały… aż cud, że żaden ze strzałów nie wpadł do siatki. Brak skuteczności gospodarzy wpłynął na następne wydarzenia na boisku, w 65minucie po szybkim wznowieniu piłki przez Macka, piłka trafiła pod nogi Adama Plichty, Adam szybko zdobywał teren z nią i będąc na połowie boiska zdecydował się zagrać długą piłkę do Pieci, nasz najlepszy strzelec przyjął ją sobie, wbiegł w pole karne i strzałem w krótki róg pokonał po raz trzeci w tym meczu bramkarza, ustrzelił hat-trick, 3:0. Zaraz po podwyższeniu wyniku rzut wolny z 20metrów miała Błyskawica ale stały fragment został fatalnie wykonany przez gospodarzy i strzał zatrzymał się na murze. Parę minut później dobrą paradą bramkarską wykonał Macek, który obronił mocny strzał zza pola karnego. Schnug Chociule nastawił się na kontry, których miał naprawdę dużo…ale skuteczność w końcowym fragmencie meczu była TRAGICZNA i żadna z akcji nie zakończyła się bramką…co zaczynało być frustrując. W 83minucie gdy wydawało się, że mecz zakończy się wyniki 3:0 po niegroźnej sytuacji i dośrodkowaniu zawodnika gospodarzy piłka nie fortunnie przelobowała Macka i wpadła do siatki. Była to ostatnia godna uwagi akcja w meczu, końcowy wynik 3:1 dla Schnug’a!!!
 

Podsumowując mecz… w pełni zasłużone zwycięstwo zawodników z Chociul, widać, że wraz z upływem rundy wiosennej gra naszej drużyny wygląda coraz lepiej.

 

Piotr Kozacki: za stwarzanie największego zagrożenia pod bramką gospodarzy… i oczywiście za ustrzelenie hat-tricka ;)

 

Brawo Panowie za walkę…Wielkie Wielkie Wielkie…CHOCIULE!!!

PR. Druzyna M PKT.
1. Carina Gubin 16 42
2. Promień Żary 17 39
3. Amator Bobrowniki 16 36
4. KP Piast Iłowa 16 36
5. Czarni Żagań 16 32
6. Delta Sieniawa Żarska 16 27
7. Odra Nietków 15 26
8. Mieszko Konotop 16 25
9. Błękitni Ołobok 16 22
10. Zryw Rzeczyca 17

19

11. Piast Czerwieńsk 16 17
12. Zorza Ochla 16 15
13.

KS Schnug Chociule

16 13
14. 

Unia Kunice (Żary)

16 12
15. Korona Wschowa 17

4

16. Stal Jasień 16 4

 


następne spotkanie
vs
KP Unia Kunice - KS Schnug Chociule

31.03.2018

godzina 14:00

Boisko w Żarach

 

wspierają nas

sponsor główny

opieka techniczna

transfery

transfery do klubu

Łukasz Pozauć - Kometa Buków

 

Kamil Wlosek- Piast Parkovia Trzebiechów

 

Arkadiusz Krasucki

transfery z klubu

Mieczysław Mierzwa - Zjednoczeni Lubrza

 

Szymon Hukiewicz - Orzeł Międzyrze