3pkt z Zenitem!

W sobotę 26 marca na boisku w Chociulach został rozegrany mecz 15 kolejki „A klasy”. Naprzeciwko sienie stanęły ekipy Schnug Chociule i Zenit Ługów. W rundzie jesiennej po bardzo emocjonującym meczu 3 punkty zgarnęli zawodnicy z Ługowa. Zawodnicy Schnug’a mając w pamięci tamten mecz chcieli się zrewanżować…tym razem grając „u siebie”.

Skład w jakim wystąpił Schnug Chociule:

Rezerwowi:

Adam Plichta, Mieczysław Mierzwa, Sliusarenko Oleksandr, 42 Paweł Pojnar

W pierwszej połowie obie drużyny miały problemy ze stwarzaniem sobie dogodnych okazji strzeleckich, zawodnicy często decydowali się na strzały z dystansu które nie sprawiały dużych problemów dla bramkarzy. Zawodnicy Schnug’a starali się szybko przerywać akcje gości…niestety bardzo często roboli to w sposób nieprzepisowy co bardzo frustrowało zawodników z Ługowa. Dość spora ilość stałych fragmentów gry nie sprawiała zbytnio problemów naszym zawodnikom… po za jednym w którym po zagraniu piłki głową piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki gospodarzy (25 minuta). Pierwsza połowa można powiedzieć była „bez historii”, nic specjalnego się nie działo… ale zespołem który lepiej „operowało piłką”  był Zenit. Wynik po pierwszej połowie 0:0.

W przerwie Andrzej Puchacz zdecydował się na trzy zmiany:
Zeszli: 18 Tomek Gancarz, 11 Oskar Falkowski, 16 Yevhenii Mololkin

Weszli: 14 Adam Plichta, 6 Mieczysław Mierzwa, 7 Sliusarenko Oleksandr

Początek drugiej połowy zapowiadał dużo emocji…Schnug wyszedł na nią bardzo zmotywowany i od początku przejął inicjatywę. W 48 minucie Adrian Świostek wypracował sobie dobrą sytuację strzelecką ale piłka minimalnie minęła słupek bramki gości. Dwie minuty później bliski szczęścia, tym razem po rzucie rożnym był Piecia który po mocnym zagraniu piłki był bliski przelobowania bramkarza ale i tym razem piłka minimalnie minęła słupek bramki. Na pierwszą bramkę w meczu musieliśmy czekać do 57minuty, gdzie Sulek zagrał idealna piłkę do Pieci który wyszedł sam na sam z bramkarzem, minął go i strzałem z ostrego kąta strzelił bramkę! 1:0. Ta sytuacja bardzo dobrze wpłynęła na zawodników Schnug’a i już w 60minucie mieli szansę podwyższyć rezultat meczu… tym razem Adrian mógł wpisać się na listę strzelców ale w sytuacji sam na sam lepszy okazał się bramkarz gości. W 62minucie po rzucie rożnym wykonanym przez Adriana, po zamieszaniu w polu karnym bliski strzelenia bramki był nasz nowy nabytek Sliusarenko ale jego strzał zatrzymał się na słupku. Po tej akcji Zenit „wrócił do gry” i zaczął stwarzać sobie okazje, w 66 minucie po wrzutce w pole karne, po zamieszaniu i strzale z główki piłka o centymetry minęła słupek bramki, w tej sytuacji Schnug miał dużo szczęścia. Niestety w 70minucie Zenit doprowadził do wyrównania z rzutu wolnego, po dobrym „wstrzeleniu” Macek minął się z piłką, a ta trafiła pod nogi zawodnika z Ługowa, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce…1:1. Trzy minuty później Macek zrehabilitował się i obronił mocny, precyzyjny strzał z 16metrów zawodnika z Ługowa. W tym momencie trener widząc, że gospodarze potrzebują „świeżej krwi” na boisko zdecydował się wprowadzić na boisko Pawła Pojnara w miejsce Pieci który opaskę kapitańską oddał dla Sulka. Czym bliżej końca meczu tym bardziej obie drużyny się odkrywały, w 80minucie pod obiema bramkami mieliśmy bliźniaczo podobne sytuacje: po rajdzie na skrzydle zawodnik zagrywa piłkę wzdłuż bramki ale żaden z zawodników nie dokłada nogi. Gdy mogło się wydawać, że mecz zakończy się remisem nadeszła 89minuta…piłka zagrana do Pawła, podaje on do Adriana który mija bramkarza ale za daleko się „wygania” odgrywa do nadbiegającego Sulka który podaje  do Pawła, a ten dokłada nogę i mam 2:1!!! Paweł zaczął i skończył akcję!  Zaraz po tej akcji rzut wolny miał Schnug….Adrian mocnym strzałem był bliski strzelenia bramki…ale piłka zatrzymała się na poprzeczne. Tuż przed końcowym gwizdkiem Schnug podwyższył rezultat meczu….Adam Plichta zagrał idealną piłkę w pole karne do Pawła, który z pierwszej piłki odegrał do Adriana….i ten pewnym strzałem pokonał bramkarza. Wynik spotkania 3:1 !!!

Podsumowując dzisiejszy mecz… Schnug rozegrał dwie różne połowy...ale nie zmienia to faktu, że zasłużył z zwycięstwo i  tym razem  wystarczyło to na pokonanie Zenita Ługów. Brawo Panowie za walkę przede wszystkim w drugiej połowie, jakbyście zawsze tak grali to o wyniki bylibyśmy spokojni :)

„Największy plus meczu”  zdaniem trenera: CAŁA drużyna! :) BRAWO!!!

Na koniec jeszcze chciałbym zaprezentować nowe koszulki treningowe które otrzymaliśmy od naszych sponsorów, dziękujemy Wam bardzo, że pozwalacie nam się rozwiajać!

Zapraszam to obejrzenia galerii zdjęć z meczu.

Wiekie wielkie wielkie…CHOCIULE!!!

i tak na koniec życzenia :)

Rodzinnych radosnych i spokojnych Świąt Wielkanocnych, smacznego jajka i mokrego dyngusa wszystkim Zawodnikom, Kibicom i Współpracownikom życzy Zarząd KS Schnug Chociule.