Porażka na początek

W miniony weekend swoje rozgrywki po przerwie zimowej wznowiła „A klasa”.  Na początek rundy wiosennej, w niedzielę o godzinie 14:00 Schnug Chociule mierzył się na wyjeździe z drużyną Jedność Podmokle. W ostatnich latach pojedynki obu drużyn kończyły się zwycięstwami Schnug’a i patrząc na tabelę rundy jesiennej nic nie wskazywało na to, że tym razem będzie inaczej…

Skład Schnug Chociule:

Rezerwowi:

2 Stanisław Macutkiewicz

8 Kamil Świostek

11 Yevhenii Mololkin

4 Marcin Grześkowiak "Bigger"

Początek meczu wskazywał, że nie będzie to łatwe spotkanie dla Schnug’a, nie tylko ze względu na przeciwnika ale również murawę (na której znajdowały się rozsypane gów…;) ).

Obie drużyny miały problemy ze stworzeniem sobie groźnych sytuacji bramkowych, strzały jakie były oddawane były zazwyczaj zza pola karnego  i nie stwarzał wielkiego zagrożenia dla bramkarzy…mimo to trzeba odnotować dwie dobre interwencje Bartka Macutkiewicza które ochroniły nas przed stratą bramki, natomiast największe zagrożenie w 40minucie  pod bramką Jedności stworzył Adrian Świostek, który mocnym i precyzyjnym strzałem z dystansu próbował pokonać (niestety bezskutecznie) dobrze dysponowanego w tym dniu bramkarza gospodarzy.  Gdy niemal pewne było, że wynik do przerwy będzie remisowy sędzia w 44minucie podyktował rzut karny (mocno kontrowersyjny!) dla gospodarzy, zawodnikiem faulującym był Adam Plichta. Bartek wyczuł intencje strzelającego obronił strzał ale nasi obrońcy nie zdołali wykopać piłki (brak komunikacji) i zawodnik z Podmokla dobił wcześniej obroniony strzał….szkoda, bo było można dowieźć ten wynik do przerwy. Przed końcowym gwizdkiem pierwszej połowy Schnug miał dobrą sytuację na wyrównanie ale żaden z zawodników nie doszedł do dobrze zagranej piłki wzdłuż bramki przed Adriana.  Wynik do przerwy Jedność 1:0 Schnug.

Zmiany dokonane przez trenera w przerwie:
z boiska zeszli: Michał Pojnar, Adam Szwer, Oleksandr Sliusarenko

Na boisko weszli: Stanisław Macutkiewicz, Kamil Świostek, Yevhenii Mololkin

Drugą połowę lepiej zaczęli gospodarze, w 50minucie wykonywali rzut wolny z 23metra, nie najlepiej został ten stały fragment gdy przez nich wykonany…ale od razu po nim dostali drugi rzut wolny praktycznie z tego samego miejsca (faul na zawodniku gospodarzy widział tylko sędzia). Drugi rzut wolny został wykonany bezbłędnie przez zawodnika z Podmokla który strzelił ładna bramkę na 2:0. Po tych dwóch „ciosach” Schnug zabrał się za odrabianie strat…na rezultaty nie było trzeba długo czekać i już w 52 minucie mieliśmy 2:1, bramkę dla gości zdobył Stasiu, asystował Piecia. Po tej sytuacji Schnug przejął inicjatywę w meczu, już w 58minucie mogło być 2:2 ale strzał Stasia z główki z najbliższej odległości jakimś cudem obronił bramkarz gospodarzy. Podobnie było w 62minucie… ponownie Stasiu stanął przed szansą wyrównania ale i tym razem świetną!! Interwencją wykazał się bramkarz gospodarzy. Gdyby Stasiu miał tego dnia lepszą skuteczność miałby już na koncie hat-trick’a…a tak było dalej 2:1. W miarę upływu czasu mecz stawał się coraz bardziej wyrównany i szanse wywiezienia korzystnego wyniku oddalały się. W drugiej połowie kontuzje odniósł nowy nabytek Yevhenii  Który w wyniku starcia w powietrzu doznał urazu głowy i musiał zejść z boiska (konieczne było odwiezienie go do szpitala na zszycie głowy), jego miejsce na boisko zajął Bigger. W 75minucie zawodnicy gospodarzy podwyższyli prowadzenie z rzutu rożnego na 3:1..ta bramka zadecydowała, że 3 punkty zostaną w Podmoklu. W 78minucie za dyskusję w sędzią Sławek dostał żółtą kartkę i sędzia podyktował rzut wolny pośredni z 14metrów, po jego wykonaniu piłka zatrzymała się na słupku. W 90minucie na strzelenie bramki miał szansę Piecia, ale jego strzał w sytuacji sam na sam wylądował na słupku. Wynik spotkania 3:1.

Podsumowując mecz… gratuluję zasłużonej wygranej zawodnikom Jedności, a nasi zawodnicy muszą popracować przede wszystkim nad skutecznością i walecznością. Mam nadzieję, że jest to pierwszy i zarazem ostatni mecz w tej rundzie tak słabo zagrany przez naszych zawodników.

„Największy plus meczu” w drużynie Schnug’a nie został wybrany…żaden z zawodników nie wyróżniał się znacząco.

Zapraszam to obejrzenia galerii zdjęć z meczu.