Remis na koniec...

 W minioną środę 11 listopada rozegraliśmy ostatni mecz rundy jesiennej. Naszym rywalem był Medyk Cibórz, który obecnie zajmuje 3 miejsce, obecnie ma 25 punktów (6 oczek więcej od nas). Schnug ostatnio nękany kontuzjami spodziewał się bardzo trudnego meczu, chodź w głowie mieliśmy, że ostatnie pojedynki między obiema drużynami kończyły się na naszą korzyść...

 

Skład Schnug Chociule:

Rezerwowy: 9 Kamil Gmiński

Już na początku meczu Oskar dostał żółtą kartkę po tym jak poszedł na stykową piłkę z bramkarzem gospodarzy (bramkarz w wyniku zderzenia zaczął tak głośno krzyczeć, jakby doznał co najmniej złamania nogi, na szczęście po chwili wstał i mógł kontynuować grę), świadczyło to o tym, że obie drużyny będą grały ostro i żadna ze stron nie będzie „odstawiać nóg”. Pierwsza połowa to zdecydowanie lepsza gra gospodarzy, Schnug starał się wyprowadzać kontry ale słabo im to wychodziło. Medyk mimo przewagi nie stwarzał sobie dogodnych sytuacji na strzelenie bramki, najlepszą okazję miał w 25 minucie gdzie sędzi podyktował rzut karny, podobno po zagraniu piłki ręką Adasia  (czy należało się „wapno” – moim zdaniem nie ale różne były zdania na ten temat),  pomocnik gospodarzy na nasze szczęście przestrzelił karnego, od tego momentu nasza drużyna zaczęła lepiej operować piłką, zaczęliśmy sobie stwarzać okazje. Najlepszą okazję w 30 minucie miał Oskar, który po świetnej wrzutce Szwerka nie zdołał skierować piłki do bramki Medyka, była to bardzo dobra sytuacja na strzelnie bramki (jak sam zawodnik przyznał był zaskoczony, że piłka przeszła między obrońcami i trafiła do niego).  Niedługo po tej akcji w wyniku zamieszania w polu karnym gospodarzy swoją sytuację miał też Szwerek, który za lekko uderzył piłkę głowa i bramkarz bez problemu ją obronił (w wyniku zamieszania Szwerek wybijał się z miejsca i nie miał „z czego” uderzyć piłki mocniej). Pod koniec połowy gospodarze mieli również swoją okazje gdzie w sytuacji „sam na sam” Macek dobrze wyszedł z bramki skracając tym samym pole dla napastnika i broniąc jego strzał. Był to ostatni akcent pierwszej połowy, wynik 0:0.

Druga połowa również zaczęła się od dobrej obrony naszego bramkarza, który w dobrym stylu obrobił strzał z dystansu napastnika z Ciborza. Mecz w drugiej połowie zrobił się bardziej wyrównany, żadna z drużyn nie stwarzała sobie okazji do strzelenia bramki. W 70 minucie w wyniku zagrania ręką przez Adriana, rzut wolny z 20 metra mieli gospodarze, ale był on fatalnie wykonany i zatrzymał się na naszym murze. W 75 minucie czerwoną kartkę otrzymał zawodnik z Ciborza, który po otrzymaniu drugiej żółtej kartki  musiał opuścić boisko (pierwsza była za obraźliwe okrzyki w kierunku naszego zawodnika, a druga za faul. Ten „Pan” chyba nie lubi z nami grać bo ostatnio gdy graliśmy z Medykiem mecz w Ciborzu również otrzymał czerwień).  Gdy wszystko zapowiadało, że mecz zakończy się wynikiem remisowym, niefortunne zagranie ręką zrobił Adrian i sędzia podyktował drugi w tym meczu rzut karny dla gospodarzy! Tym razem również górą był nasz bramkarz Bartek Macutkiewicz, który obronił strzał nogami. Była to ostatnia akcja w tym meczu, wynik końcowy 0:0

 

Uważam, że możemy być zadowoleni z wyniku w tym meczu, dzięki Pany za to, że tyle zdrowia zostawiliście w tym meczu i za walkę!!!

Nikt inny nie mogł być wybrany: Bartek Macutkiewicz – za obronę dwóch karnych i pewną postawę w bramce, w obecnym sezonie ma obronione 4 z 5 jedenastek, BRAWO i oby tak dalej!!!

 

Dziękujemy za skromną ale jednak obecność naszych kibiców!!! :)

Czy wygrywasz czy nie…!!!

 

PS.

- dobra wiadomość dla wszystkich sympatyków Schnug’a, nasza drużyna podobnie jak rok temu wystąpi w turnieju halowym

-statystyki z rundy jesiennej już niedługo pojawią się na naszej stronie

PR. Druzyna M PKT.
1. Carina Gubin 16 42
2. Promień Żary 17 39
3. Amator Bobrowniki 16 36
4. KP Piast Iłowa 16 36
5. Czarni Żagań 16 32
6. Delta Sieniawa Żarska 16 27
7. Odra Nietków 15 26
8. Mieszko Konotop 16 25
9. Błękitni Ołobok 16 22
10. Zryw Rzeczyca 17

19

11. Piast Czerwieńsk 16 17
12. Zorza Ochla 16 15
13.

KS Schnug Chociule

16 13
14. 

Unia Kunice (Żary)

16 12
15. Korona Wschowa 17

4

16. Stal Jasień 16 4

 


następne spotkanie
vs
KP Unia Kunice - KS Schnug Chociule

31.03.2018

godzina 14:00

Boisko w Żarach

 

wspierają nas

sponsor główny

opieka techniczna

transfery

transfery do klubu

Łukasz Pozauć - Kometa Buków

 

Kamil Wlosek- Piast Parkovia Trzebiechów

 

Arkadiusz Krasucki

transfery z klubu

Mieczysław Mierzwa - Zjednoczeni Lubrza

 

Szymon Hukiewicz - Orzeł Międzyrze