Porażka w Babimoście

W niedzielę 18 października rozegraliśmy wyjazdowy mecz na pięknym obiekcie sportowym w Babimoście. Naszym rywalem był miejscowy Klon, który w tym sezonie spisuje się bardzo dobrze. Tak jak przewidywaliśmy był to bardzo trudny mecz, na bardzo „trudnym terenie”.

 

Schnug Chociule wybiegł na mecz w następującym składzie:

Rezerwowy: 69 Adam Szwer

Początek meczu zapowiadał bardzo ciekawe widowisko, obie drużyny grały ciekawy futbol, dużo walki w środowej części boiska. Zarówno obrona gospodarzy jak i gości spisywała się bardzo dobrze nie dopuszczając do stwarzanie jakiegokolwiek zagrożenia pod własną bramką. Zwodnicy z Chociul mieli parę sytuacji po wrzutkach z rzutu rożnego wykonywanego przez Piecię ale nie udało nam się skierować piłki do siatki rywali. Klon swoje akcje przeprowadzał skrzydłami chcąc rozciągnąć naszą strefę obronną ale i to nie przyniosło im oczekiwanego rezultatu. W 25 minucie Schnug był blisko objęcia prowadzenia gdzie po strzale Michała Pojnara z około 20 metrów piłka trafiła w słupek…niestety szczęcie nie było po naszej stronie. Po tej akcji przyszedł ciężki okres dla naszej drużyny…zaczął się od podyktowania rzutu karnego, był to bardzo kontrowersyjny karny którego sprowokował Bujan. Karnego w dobrym stylu obroniła Bartek Macutkiewicz. Obrona karnego nie wpłynęła mobilizująco na naszą drużynę, rywale z kolej ruszyli zdecydowanie na naszą bramkę. Stwarzali sobie coraz więcej okazji, mieli dużo stałych fragmentów gry, łatwo stwarzali swoje sytuacje bramkowe…aż w końcu w 35minucie znaleźli drogę do naszej bramki, zamieszanie w polu karnym, płaski strzał po ziemi i piłka wpada obok słupka naszej bramki 1:0. Do końca pierwszej połowy goście starali się wychodzić z kontratakami, natomiast Klon chciał dograć ją z korzystnym wynikiem.

 

Drugą połowę lepiej rozpoczął Klon, który z każdą minutą coraz bardziej się rozkręcał, a my dalej staraliśmy się wychodzić z groźnymi kontrami. Niestety mecz nie układał się po naszej myśli. Nie stwarzaliśmy sobie okazji bramkowych. Gospodarze mając mecz pod kontrolą zaczęli spychać nas do obrony i zaczęli sobie stwarzać okazje…i tak w 60minucie wychodząc sam na sam z naszym bramkarzem skrzydłowy klonu nie miał problemu z umieszczeniem piłki w siatce, mamy 2:0. Zwodnicy Schnuga „spuścili głowy” i oddali pole dla rywali, mieliśmy parę przebłysków w naszej grze ale to nie wystarczyło na dobrze dysponowanych gospodarzy. Biggera na boisku zastąpił Szwerek.  Kolejny atak skrzydłem, Garnek wchodzi wślizgiem, rywal go mija wbiega w pole karne, Arek wchodzi wślizgiem trafia w nogi zawodnika Klonu i mamy kolejne w meczu „wapno”…tym razem jak najbardziej słuszne. Bartek był blisko wybronienia strzału, piłka przeszła po jego dłoni ale niestety wpadła do bramki…3:0. W końcówce meczu mieliśmy jeszcze okazję na strzelenie bramki honorowej ale po dobraniu Sulka, Piecia wyszedł sam na sam ale nie udało mu się strzelić bramki. Wynik meczu 3:0…zasłużone zwycięstwo gospodarzy.

 

Na stronie wprowadzimy nową zabawę i będziemy wybierać „ największy + meczu” w naszej drużynie. Ponieważ po raz pierwszy jest on wybierany będzie to dwóch zawodników.

1)      Adrian Świostek – świetny mecz w obronie, zostawił dużo zdrowia na boisku

2)      Adrian Sosulski – dwoił się i troił w środku boiska, był bardzo aktywnym zawodnikiem

 

 

Niestety kolejna porażka w sezonie naszej drużyny…trochę brakowało nam „mocy” w ataku i szczęścia w obronie…dzięki Panowie za walkę, było widać, że zostawiliście dużo zdrowia na boisku…najbliższa okazja do rehabilitacji już za tydzień na własnym boisku!!!

 

Dziękujemy za obecność na meczu naszym NIEZAWODNYM kibicom…dzięki, że jeździcie z nami na wyjazdy :)  Pozdrowienia również dla zawodników z KS Radoszyn, którzy również pojawili się na naszym meczu…Panowie grajcie tak dalej, a za rok widzimy się w „A” klasie!!! :)

 

Czy wygrywasz czy nie…

PR. Druzyna M PKT.
1. Carina Gubin 16 42
2. Promień Żary 17 39
3. Amator Bobrowniki 16 36
4. KP Piast Iłowa 16 36
5. Czarni Żagań 16 32
6. Delta Sieniawa Żarska 16 27
7. Odra Nietków 15 26
8. Mieszko Konotop 16 25
9. Błękitni Ołobok 16 22
10. Zryw Rzeczyca 17

19

11. Piast Czerwieńsk 16 17
12. Zorza Ochla 16 15
13.

KS Schnug Chociule

16 13
14. 

Unia Kunice (Żary)

16 12
15. Korona Wschowa 17

4

16. Stal Jasień 16 4

 


następne spotkanie
vs
KP Unia Kunice - KS Schnug Chociule

31.03.2018

godzina 14:00

Boisko w Żarach

 

wspierają nas

sponsor główny

opieka techniczna

transfery

transfery do klubu

Łukasz Pozauć - Kometa Buków

 

Kamil Wlosek- Piast Parkovia Trzebiechów

 

Arkadiusz Krasucki

transfery z klubu

Mieczysław Mierzwa - Zjednoczeni Lubrza

 

Szymon Hukiewicz - Orzeł Międzyrze