Porażka z Mewą

W sobotę 3 października rozegraliśmy w Chociulach mecz 7 kolejki, a naszym rywalem był zespół Mewy Cigacice. Przed tym spotkaniem Schnug miał przewagę dwóch oczek przed rywalem (pamiętajmy, że goście mają o jedno spotkanie mniej rozegrane). Teoretycznie przed meczem faworyt spotkania nie był znany ale patrząc na ostatnią słabą postawę gospodarzy to goście podchodzili w lepszych nastrojach do meczu.

 

Pogoda była idealna do rozegrania meczu ligowego, ciepło, rześki wiatr pozwalał mieć nadzieje, że zobaczymy dobre widowisko z obu stron. Czy tak było...oceńcie sami.

 

Skład Schnug Chociule: 

Rezerowy: 42 Michał Pojnar

 

Początek pierwszej połowy to była lekka przewaga gospodarzy, którzy chcieli bardzo wygrać mecz po ostatni niepowodzeniu. Mimo przewagi nie stwarzaliśmy sobie dogodnych sytuacji bramkowych. Staraliśmy się przeprowadzać akcję skrzydłami, środkiem pola ale nie udało nam się strzelić bramki. Goście przeczekali nasz "napór" i po błędzie naszej drużyny wyszli na prowadzenie. W 18minucie sędzia boczny pokazał spalonego ale główny widząc, że napastnicy gości nie idą za piłką puścił grę, a nasi zawodnicy przez chwile byli zdezorientowani i oddali piłkę gościom, a Ci ruszyli na bramkę i strzałem w krótki róg otworzyli wynik spotkania 0:1. Wynik nie wpłynął znacząco na rozwój meczu i dalej był to wyrównany pojedynek. W pierwszej połowie Schnug również stworzył sobie sytuację po rzucie wolnym w 32minucie. Piecia wykonał bardzo dobre dośrodkowanie, Ganek przedłużył lot piłki, ta leciała w światło bramki i gdyby nie trafiła w naszego obrońcę wpadła by do braki i mielibyśmy 1:1. W pierwszej połowie jeszcze Szwerek oddał strzał z około 20 metrów, który w ładnym stylu obronił bramkarz gości. Wynik po pierwszej połowie 0:1.

W drugiej połowie Schnug wyszedł zmotywowany i z chęcią odrobienia strat. Mecz przebiegał w podobnym tempie jak pierwsza połowa i był wyrównany. Sytuacji pod bramowych nie było dużo...ale zarówno gospodarze jak i goście je mieli. Pierwszą 100% sytuację stworzył sobie Schnug gdzie po idealnym dośrodkowaniu z prawej strony niezawodny ostatnio Piecia tym razem przeniósł piłkę nad bramka (była to druga 100% sytuacja  naszej drużyny tym meczu). Chwile później po rzucie wolnym goście stworzyli sobie dobra sytuację i podwyższyli wynik meczu na 0:2.  Wydawałoby się, że nie groźna sytuacja...a jednak zdołali nas zaskoczyć. Trener nie miał dużego pola manewru gdyż mieliśmy tylko jednego rezerwowego. Tomka Gancarza zastąpił Michał Pojnar oraz chcąc trochę rozruszać atak Arek został przesunięty do przodu. W końcówce meczu Mewa cofnęła się do tyłu oddając plac dla Schnug’a ale niestety nie udało nam się przebić przez szczelną obronę gości. Mecz zakończył się zwycięstwem Mewy Cigacice 2:0.

 

Kolejny mecz w którym Schnug Chociule niestety nie zdobywa punktów...tym razem na własnym boisku. Widać, że braki kadrowe mają duży wpływ na poczynania boiskowe naszych zawodników. Miejmy nadzieje, że jak najszybciej wrócimy do formy z początku sezonu i zaczniemy pewnie wygrywać mecze.

 

Czy wygrywasz czy nie...

------------------------------

Warto dodać, że w piątek  Młodzicy KS Schnug Chociule również mierzyli się z zawodnikami z Cigacic. Nasi młodzi zawodnicy mieli więcej szczęścia niż seniorzy i pewnie wygrali swój mecz ligowy aż 7:1. Bramki strzelali: 4xNiko, 1xIrys, 1xJędrek, 1xDamian

Gratulujemy i życzymy kolejnych świetnych wyników w barwach Schnug'a...oraz czekamy na  pierwsze debiuty w drużynie seniorów :) 

PR. Druzyna M PKT.
1. Carina Gubin 16 42
2. Promień Żary 17 39
3. Amator Bobrowniki 16 36
4. KP Piast Iłowa 16 36
5. Czarni Żagań 16 32
6. Delta Sieniawa Żarska 16 27
7. Odra Nietków 15 26
8. Mieszko Konotop 16 25
9. Błękitni Ołobok 16 22
10. Zryw Rzeczyca 17

19

11. Piast Czerwieńsk 16 17
12. Zorza Ochla 16 15
13.

KS Schnug Chociule

16 13
14. 

Unia Kunice (Żary)

16 12
15. Korona Wschowa 17

4

16. Stal Jasień 16 4

 


następne spotkanie
vs
KP Unia Kunice - KS Schnug Chociule

31.03.2018

godzina 14:00

Boisko w Żarach

 

wspierają nas

sponsor główny

opieka techniczna

transfery

transfery do klubu

Łukasz Pozauć - Kometa Buków

 

Kamil Wlosek- Piast Parkovia Trzebiechów

 

Arkadiusz Krasucki

transfery z klubu

Mieczysław Mierzwa - Zjednoczeni Lubrza

 

Szymon Hukiewicz - Orzeł Międzyrze