Zorza pokonana!
W sobotę 19.09.15 rozegraliśmy mecz 5 kolejki z dobrze spisującą się w tym sezonie drużyną Zorza Mostki.  Wszyscy spodziewali się ciężkiego meczu i taki też był…mimo, że wynik wskazuje na „dominację” Schnug’a  to losy spotkania mogły potoczyć się zupełnie inaczej.
 
Gospodarze wyszli w następującym składzie: 
Rezerwowi: 2 Damian Garnek. 4 Marcin Grześkowiak "Bigger"
 
Pierwsza połowa niestety nie była najlepsza w naszym wykonaniu…od początku mecz był wyrównany i obie drużyny czekały na błąd. W 15 minucie goście wyszli na prowadzenie po wrzutce z rzutu rożnego w wyniku zamieszanie nasz obrońca niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki myląc tym samym Michała i padła bramka samobójcza. Po stracie bramki mieliśmy swoje sytuacje ale nie umieliśmy ich zamienić na bramki. W 20 minucie niesportowe zachowanie zawodnika gości zaowocowało czerwoną kratką i od tej minuty graliśmy z przewaga zawodnika! W tym momencie obraz gry trochę się zmienił, to Schnug przejął inicjatywę w meczu i zaczął więcej grać piłką. Mimo przewagi zawodnika to goście dalej strzelali bramki…po samotnej akcji napastnika gości zrobiło się 0:2. W 30 minucie doszło do kolejnej dziwnej decyzji sędziego…ale po raz kolejny za niesportowe zachowanie napastnik z Mostek „wyleciał z boiska”. Od tego momentu graliśmy z przewagą dwóch zawodników i tym mamy musieliśmy przejąć całkowitą inicjatywę w meczu i zacząć „gonić” wynik. Chcieliśmy odrobić chociaż jedną bramkę do przerwy…a udało się aż 3! Pierwszą bramkę zdobył Oskar Falkowski po dograniu piłki z lewego skrzydła, przyjął sobie piłkę i pewnie umieścił w bramce gości. Czas uciekał, goście starali się przedłużać wznawianie gry ale to nie pomogło…na 2:2 strzelił Arek Krasucki, oddał idealny strzał z 18 metra który wpadł tuż przy słupku bramki gości. Patrząc na przebieg połowy mogliśmy być zadowoleni z odrobienia strat…ale dalej nie byliśmy usatysfakcjonowani wynikiem, kolejną bramkę strzelił niezawodny Piecia który pod dwóch zablokowanych strzałach Oskara przejął piłkę, zamarkował strzał prawą nogę, a lewą oddał strzał pod poprzeczkę…mamy 3:2 do przerwy!!!
 
 
W drugiej połowie wyszliśmy z nastawieniem szybkiego strzelenia bramki i przejęcia pełnej kontroli nad spotkaniem. W 55minucie było już 5:2, pierwsza bramkę po wyjściu sam na sam strzelił Oskar, kolejną Piecia (już 8 w sezonie!) po bardzo dobry uderzeniu piłki głową…piłka trafił w samo okienko bramki. W 65 minucie bohater meczu (tzn. sędzia główny) postanowił pokazać kolejną czerwona kartę i dla odmiany pokazał ją dla zawodnika gospodarzy M. Pastuszka…żółta kartka w zupełności by wystarczyła . Obrońca gości rzut wolny zamienił na bramkę…5:3. Goście po tej sytuacji mieli nadzieje na odmienienie wyniku meczu ale dość szybko zostali sprowadzeni na ziemie po strzale Arka w wyniku zamieszania po rzucie rożnym…mamy 6:3. W tym momencie mogliśmy już byś pewni dopisania 3pkt na nasze konto.  W drugiej połowie zostały przeprowadzone następujące zmiany: zszedł Kamil Świostek oraz Oskar, a na boisko wbiegli Bigger oraz Damian Garnek. W kolejnej sytuacji gospodarzy sędzia pokazał kolejną czerwona kartę już trzecią! dla gości…otrzymał ją bramkarz ale tym razem jak najbardziej prawidłową gdzie po faulu na Pieci sędzia podyktował rzut karny. Egzekutorem „jedenastki” był Damian Garnek…ale niestety bramkarz wyczuł jego intencje i obronił strzał. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie, SCHNUG Chociule wygrywa 6:3!!!
 
 
Mimo zdobyczy kompletu punktów nie możemy być zadowoleni z meczu...gdyby nie czerwone kartki, które zostały pokazane zawodnikom z Mostek mecz mógł różnie się potoczyć…ważne, że trzy punkty zostają w Chociulach.
Warto jednak wspomnieć, że mimo okazałego wyniku Zorza napsuła nam trochę krwi…i zgodnie z przewidywaniami był to bardzo trudny mecz. 
 
Dziękujemy za liczną obecność NASZYCH kiboli…dzięki za głośny doping…czuliśmy Wasze wsparcie podczas meczu i liczymy na więcej! Do zobaczenia na kolejnym meczu!!!
 
Wielkie wielkie wielkie…Chociule!!!
 
PR. Druzyna M PKT.
1. Carina Gubin 16 42
2. Promień Żary 17 39
3. Amator Bobrowniki 16 36
4. KP Piast Iłowa 16 36
5. Czarni Żagań 16 32
6. Delta Sieniawa Żarska 16 27
7. Odra Nietków 15 26
8. Mieszko Konotop 16 25
9. Błękitni Ołobok 16 22
10. Zryw Rzeczyca 17

19

11. Piast Czerwieńsk 16 17
12. Zorza Ochla 16 15
13.

KS Schnug Chociule

16 13
14. 

Unia Kunice (Żary)

16 12
15. Korona Wschowa 17

4

16. Stal Jasień 16 4

 


następne spotkanie
vs
KP Unia Kunice - KS Schnug Chociule

31.03.2018

godzina 14:00

Boisko w Żarach

 

wspierają nas

sponsor główny

opieka techniczna

transfery

transfery do klubu

Łukasz Pozauć - Kometa Buków

 

Kamil Wlosek- Piast Parkovia Trzebiechów

 

Arkadiusz Krasucki

transfery z klubu

Mieczysław Mierzwa - Zjednoczeni Lubrza

 

Szymon Hukiewicz - Orzeł Międzyrze