Przywozimy 3pkt!!!

W niedzielę 13 września Schnug Chociule rozegrał mecz 4 kolejki na „trudnym terenie” w Toporowie. Dosłownie na trudnym terenie ponieważ boisko na którym musieliśmy rozegrać mecz było delikatnie mówiąc bardzo kiepskie…

 

Wyjściowa skład gości:

Rezerwowi: 2 Damian Garnek, 4 Marcin Grześkowiak „Bigger”, 8 Kamil Świostek, 69 Adam Szwer

 

Pierwsza połowa była rozgrywana w bardzo słabym tempie…obie drużyny głownie grały długie piłki na swoich napastników. Schnug pierwszą połowę grał „z wiatrem” i liczył na uzyskanie korzystnego wyniku do przerwy. Mimo lekkiej przewagi gości to gospodarze wyszli jako pierwsi na prowadzenie w 25minucie Błękitni wyszli z dobra kontrą i po dobrym rozegraniu piłki zawodnik gospodarzy z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce. Po stracie bramki obraz gry się nie zmienił i dalej Schnug miał lekka przewagę. Na pierwszą bramkę Schnug’a musieliśmy czekać do 32minuty, Adrian Świostek przeprowadził dobry rajd na lewym skrzydle i wykonując fantastyczny „centrostrzał” przelobował bramkarza gospodarzy. Schnug chcąc z chodzić na przerwę z prowadzeniem ciągle nękał obronę gospodarzy… i w 43minucie Piecia wykorzystując błąd obrony wyszedł sam na sam z bramkarzem i pewnie umieścił piłkę w siatce, tym samym strzelił bramkę „do szatni”. Wynik do przerwy 1:2 dla SCHNUG’a.

 

W przerwie trener postanowił dokonać jednej zmiany: z boska zszedł Adrian Sosulski, a jego miejsce zajął Damian Garnek.

 

Na druga połowę goście wyszli z myślą strzelania trzeciej bramki która, by wprowadziła większy spokój w szeregi naszych zawodników. Niestety obraz gry nie wyglądał tak jakbyśmy chcieli…to gospodarze przejęli zdecydowanie inicjatywę w meczu i coraz śmielej atakowali nasza bramkę. Przez dłuższy okres obraz gry naszej drużyny się nie zmienił i niestety straciliśmy bramkę. Dobre dogranie na 11metr pewnie wykorzystał zawodnik z Toporowa i mamy 2:2. Po stracie bramki goście trochę się przebudzili ale niestety to gospodarze prowadzili dalej grę. Oddawali groźne strzały…niektóre zatrzymywały się na poprzeczce. Widząc jak gramy trener Andrzej Puchacz postanowił  wprowadzał na boisko kolejnych zawodników mając nadzieję, że zmieni się obraz naszej gry, zeszli: Oskar, Tomek, a zastąpili ich: Bigger i Szwerinho. 

 

 

Mimo to dalej ciężko było nam dojść do dobrych sytuacji strzeleckich…z pomocą dla nas przyszedł stały fragment gry, dośrodkowanie wykonał Arek, zgrywał Garnek, a akcje zamknął dobrze dysponowany w tym meczu Adrian Świostek! wynik2:3 dla gości. W 77minucie nastąpiła kolejna zmiana, zszedł Bujanowski, a wszedł Kamil Świostek. Kolejne minuty należały do gospodarzy… mieli swoje sytuacje po których mogły paść bramki ale na „posterunku” stał nasz bramkarz Michał Pojnar który, instynktownie obronił strzał z najbliższych metrów napastnika Błękitnych. Była to chyba decydująca akcja meczu. Pod koniec meczu swoją sytuację mieli goście gdzie po idealnym prostopadłym podaniu Szwerinho sam na sam wyszedł Garnek który niestety nie pokonał bramkarza, gdyby padła bramka byłoby już „po meczu”. Ostateczny wynik 2:3 dla SCHNUG Chociule!!!

 

W tym meczu nasza drużyna pokazała, że ma charakter…i potrafi wygrywać mecze mimo, że jako pierwsza traci bramkę (taka sytuację mamy już w drugim meczu z rzędu).

 

Dziękujemy za liczne przybycie naszych KIBICÓW (jak zawsze obecny był również nasz największy kibol Krzysztof Krasucki)…mamy nadzieję, że będziecie z nami na każdym meczu!!!

 

 

Wielkie wielkie wielkie…CHOCIULE!!!

PR. Druzyna M PKT.
1. Carina Gubin 16 42
2. Promień Żary 17 39
3. Amator Bobrowniki 16 36
4. KP Piast Iłowa 16 36
5. Czarni Żagań 16 32
6. Delta Sieniawa Żarska 16 27
7. Odra Nietków 15 26
8. Mieszko Konotop 16 25
9. Błękitni Ołobok 16 22
10. Zryw Rzeczyca 17

19

11. Piast Czerwieńsk 16 17
12. Zorza Ochla 16 15
13.

KS Schnug Chociule

16 13
14. 

Unia Kunice (Żary)

16 12
15. Korona Wschowa 17

4

16. Stal Jasień 16 4

 


następne spotkanie
vs
KP Unia Kunice - KS Schnug Chociule

31.03.2018

godzina 14:00

Boisko w Żarach

 

wspierają nas

sponsor główny

opieka techniczna

transfery

transfery do klubu

Łukasz Pozauć - Kometa Buków

 

Kamil Wlosek- Piast Parkovia Trzebiechów

 

Arkadiusz Krasucki

transfery z klubu

Mieczysław Mierzwa - Zjednoczeni Lubrza

 

Szymon Hukiewicz - Orzeł Międzyrze