3 kolejka = 3 pkt

W niedzielę 6 września Schnug Chociule rozegrał mecz 3 kolejki „A” klasy, a ich rywalem był Bizon Wilkowo. Wiedząc jak ostatnio kończyły się mecze między tymi drużynami goście przyjechali z dużymi nadziejami wywiezienia 3 pkt.

 

Pogoda podczas meczu nie rozpieszczała zawodników, mocny wiatr, duże opady deszczu jak również niska temperatura…pogoda iście „angielska”.

 

Gospodarze wystąpili w następującym składzie:

Rezerwowi: 13 Sławomir Bujanowski, 11 Oskar Falkowski, 4 Marcin Grześkowiak „Bigger”, 3 Jarek Kronkowski, 9 Adrian Sosulski

 

Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była tragiczna…mimo, że mieliśmy swoje sytuacje nie umieliśmy ich wykorzystać, dużo piłek traciliśmy co stwarzało dobre okazje do kontr dla Bizona.

 

Pierwszą 100% sytuację mieliśmy już w 3minucie spotkania gdzie Piecia dostał idealną prostopadłą piłkę z głębi pola ale nie udało się dla niego wygrać pojedynku 1vs1 z bramkarzem (jak się później okazało była to tylko rozgrzewka dla naszego napastnika). Wszyscy dobrze wiemy, że nie wykorzystane sytuacje lubą się zemścić i tak też się stało w 15minucie…gdzie napastnik Bizona dostał dobra prostopadłą piłkę i pewnie pokonał bramkarza Schnug’a.  W 30minucie po zagraniu ręką obrońcy Bizona sędzia podyktował „jedenastkę” dla gospodarzy, wykonawcą karnego był Arek ale niestety bramkarz wyczuł jego intencje i obronił strzał. Nie wykorzystane sytuacje lubią się…i po raz kolejny w 45minucie zawodnicy Bizona strzelają bramkę do szatni…do przerwy 0:2.

 

W przerwie trener Andrzej Puchacz widząc grę naszej drużyny postanowił dokonać od razu trzech zmian w naszej drużynie:

Zeszli: Adam Szwer, Kamil i Adrian Świostek

Weszli: Sławek Bujanowski ,  Jarek Kronkowski, Oskar Falkowski

 

 

W drugiej połowie nasi zawodnicy mieli trudne zadanie do wykonania, z szatni wyszli bardzo zmobilizowani i nastawieni na walkę.

Pierwsze skutki ostrych rozmów w szatni mieliśmy w 55minucie gdzie Oskar chciał przelobować bramkarza gości, udało mu się to ale jeszcze do futbolówki dopadł Piecia, który dobił piłkę. Wynik 1:2…złapaliśmy kontakt z Bizonem i ruszyliśmy do dalszych ataków. Za Denwera wszedł Bigger. Efektem była bramka na 2:2 w 65minucie! gdzie po dobrym dogrania z lewej strony Tomka Gancarza, Oskar powalczył w polu karnym, a ostatecznie do piłki dopadł Piecia, który mocnym strzałem pewnie umieścił piłkę w siatce (była to już piąta bramka w sezonie). Ta bramka spowodowała, że mecz stał się jeszcze bardziej otwarty, a wraz z upływem czasu emocji  było coraz większe. Gospodarze jak i goście mieli swoje sytuacje…najpierw Bigger oddał strzał, który obrońca gości wybił z linii bramowej, następnie goście którzy przejęli piłke w środku pola mieli okazję do strzelenia bramki…ale nasz bramkarz Michał Pojnar świetnie obronił dobry strzał napastnika Bizona, a dobitka wylądowała na słupku.  Kolejną sytuację z rzutu wolnego miał Piecia który, oddał fantastyczny  strzał, według kibiców stojących wzdłuż linii bramkowej piłka została już wygarnięta przez bramkarza gości za linii…sędzia nie uznał bramki. Ale to co los zabrał oddał w 91minucie, Piecia widząc wysuniętego bramkarza zdecydował sie przelobować go… strzał naszego zawodnika wylądował na poprzeczce, Oskar poszedł za strzałem i jako pierwszy dopadł do piłki pewnie umieszczając ja w siatce…3:2!!! dla gospodarzy. Chwile później sędzia skończył mecz.

 

Tym samym skończyła się zła passa Schnug’a w meczach z Bizonem…w ostatnich trzech sezonach nie umieliśmy z nimi wygrać…aż do dzisiaj!!!

 

Z dzisiejszego meczu możemy zauważyć dwie rzeczy odnośnie gry naszej drużyny, pozytywną i negatywną…

1) za dużo jest meczy w których nasza drużyna gra dwie różne połowy (jedna na dobrym, a druga na slabym poziomie)

2) Schnug zawsze gra do końca!!!

 

Dziękujemy za przybycie naszym kibicom na dzisiejszy mecz, mimo bardzo złej pogody myślę, że opłacało się…emocji było bardzo dużo :)

 

Wielkie Wielkie Wielkie…Chociule!!!

PR. Druzyna M PKT.
1. Carina Gubin 16 42
2. Promień Żary 17 39
3. Amator Bobrowniki 16 36
4. KP Piast Iłowa 16 36
5. Czarni Żagań 16 32
6. Delta Sieniawa Żarska 16 27
7. Odra Nietków 15 26
8. Mieszko Konotop 16 25
9. Błękitni Ołobok 16 22
10. Zryw Rzeczyca 17

19

11. Piast Czerwieńsk 16 17
12. Zorza Ochla 16 15
13.

KS Schnug Chociule

16 13
14. 

Unia Kunice (Żary)

16 12
15. Korona Wschowa 17

4

16. Stal Jasień 16 4

 


następne spotkanie
vs
KP Unia Kunice - KS Schnug Chociule

31.03.2018

godzina 14:00

Boisko w Żarach

 

wspierają nas

sponsor główny

opieka techniczna

transfery

transfery do klubu

Łukasz Pozauć - Kometa Buków

 

Kamil Wlosek- Piast Parkovia Trzebiechów

 

Arkadiusz Krasucki

transfery z klubu

Mieczysław Mierzwa - Zjednoczeni Lubrza

 

Szymon Hukiewicz - Orzeł Międzyrze