Udany początek sezonu!!!

W minioną niedziele doczekaliśmy się inauguracji rozgrywek „A” klasy. Na początek Schnug Chociule walczył o 3pkt z drużyną Jedności Podmokle. Ostatnie mecze między tymi drużynami zawsze kończyły się zwycięstwami Schnug’a, tak było i tym razem.

 

Podczas meczu pogoda patrząc na ostatnie ekstremalnie wysokie temperatury była idealna do gry w piłkę.

 

Praktycznie przez całe spotkanie strona którą prowadziła grę była drużyna gospodarzy. Szczególnie było to widoczne w drugiej części spotkania gdzie goście nie mogli praktycznie zrobić składnej akcji…ale po kolei.

 

Oto skład gospodarzy jaki ustalił trener Andrzej Puchacz na mecz z Podmoklem:

Rezerwowi: Adam Szwer, Oskar Falkowski, Kamil Świostek, Marcin Grześkowiak, Piotr Kozacki (Piecia), Paweł Pojnar

Pierwsza połowę gospodarze wybrali „z wiatrem” mając nadzieję na szybkie strzeleni bramki i spokojniejszą grę. Ci co byli na meczu widzieli, że losy spotkania potoczyły się zupełnie inaczej. Zawodnicy Schnug’a mieli swoje sytuacje ale żadna z nich nie skończyła się strzeleniem bramki. Bardzo dobrą sytuację zaraz na początku meczu miał Tomek ale jego strzał bez problemu obronił bramkarz. Kolejne sytuacje na strzelenie gola mieliśmy z rzutów rożnych gdzie po bardzo dobrym dograniu piłki dwie sytuacje miał Maciek ale piłka dwu krotnie minimalnie mijała słupek bramki gości. Praktycznie tylko te trzy strzały stworzyły jakiekolwiek zagrożenie pod bramką przeciwnika. Mimo tego, że staraliśmy się grać aktywnie i wymieniać dużo podań, pierwszą połowę nie możemy zaliczyć do udanych. Goście w pierwszej połowie oddali tylko jeden niegroźny strzał na bramkę.

 Wynik do przerwy 0:0.

 

W przerwie trener postanowił dokonać dwie zmiany: Tomka zastąpił Piecia, za Sulka wszedł Szwerek.

 

Początek drugiej połowy zapowiadał bardzo dużo emocji gdyż swoje okazje miały obie drużyny. Piecia otrzymał dobre podanie ale niestety nie trafił czysto w piłkę i ta poleciała daleko obok bramki, również zawodnicy z Podmokla oddali dobry strzał który z trudem obronił Michał Pojnar. Goście zaraz potem mieli również groźną sytuację z rzutu rożnego, gdzie w wyniku dużego zamieszania ostatecznie udało się wybić piłkę dobrze spisującej się w tym spotkaniu naszej obronie. Jak się później okazało to była ostatnia sytuacja w meczu gości, od tego momentu gospodarze zdominowali mecz. W ciągu 10minut mieliśmy już 3:0 dla Schnug’a. Dwie bramki padły praktycznie w identyczny sposób: Kamil urywa się na skrzydle, dogrywa do Pieci, a ten bez problemu umieszcza piłkę w siatce gości. Trzecia bramka padła również w podobny sposób, Kamil zamiast podawać zdecydował się sam zakończyć akcję i strzelił kolejną bramkę dla Schnug’a. W drużynie gospodarzy dokonano kolejnych zmian: za Adriana wszedł Kamil Świostek oraz za naszego kapitan Adasia(od tej pory naszym kapitanem był Mieciu Mierzwa) wszedł Oskar. Kolejną bramkę, już trzecią w tym meczu strzelił Piecia (tym samym zanotował klasyczny hattrick), a asystował mu Kamil Świostek. Kolejne bramki padały po strzałach Arka oraz Bujana, a asystowali im kolejno Jarek oraz Oskar. Warto odnotować również pudło które zaliczył Bujan, gdzie po idealnym podaniu wystarczyło tylko "dołożyć nogę", według zawodników do bramki było mniej niż 50cm:) ale mimo wszystko piłka poleciała wysoko ponad piłko chwytem! Mecz zakończył się wynikiem 6:0!

Wszyscy zawodnicy którzy wchodzili w tym meczu z ławki rezerwowych wnosili dużo jakości i świeżości  do naszej gry.

 

Warto zwrócić uwagę na dobrą pracę sędziego w tym spotkaniu, jedyne zastrzeżenie możemy mieć do zbyt pochopnej decyzji która spowodowała, że goście kończyli mecz w dziesiątkę.

 

Dziękujemy za przybycie na mecz kibiców, mamy nadzieje, że zafundowaliśmy Wam dużo emocji w tym meczu J liczymy, że na kolejnym meczu będzie Was jeszcze więcej.

 

 

Zdjęcia z meczu niedługo pojawią się na naszej stronie.

PR. Druzyna M PKT.
1. Carina Gubin 16 42
2. Promień Żary 17 39
3. Amator Bobrowniki 16 36
4. KP Piast Iłowa 16 36
5. Czarni Żagań 16 32
6. Delta Sieniawa Żarska 16 27
7. Odra Nietków 15 26
8. Mieszko Konotop 16 25
9. Błękitni Ołobok 16 22
10. Zryw Rzeczyca 17

19

11. Piast Czerwieńsk 16 17
12. Zorza Ochla 16 15
13.

KS Schnug Chociule

16 13
14. 

Unia Kunice (Żary)

16 12
15. Korona Wschowa 17

4

16. Stal Jasień 16 4

 


następne spotkanie
vs
KP Unia Kunice - KS Schnug Chociule

31.03.2018

godzina 14:00

Boisko w Żarach

 

wspierają nas

sponsor główny

opieka techniczna

transfery

transfery do klubu

Łukasz Pozauć - Kometa Buków

 

Kamil Wlosek- Piast Parkovia Trzebiechów

 

Arkadiusz Krasucki

transfery z klubu

Mieczysław Mierzwa - Zjednoczeni Lubrza

 

Szymon Hukiewicz - Orzeł Międzyrze